Bicí, tak se nazývá sestava několika bicích nástrojů, které tvoří velice zajímavý a výrazný hudební nástroj, jež je součástí mnohých kapel. Právě v nich figuruje bubeník, jež má na starosti bicí soupravu.

Bubny jsou však i hudebním nástrojem, kterému se lze věnovat zcela samostatně, bez jakéhokoliv doprovodu.

Rozhodnete-li se pořídit si bicí nástroje, určitě lpěte na kvalitě a prověřeném výrobci, jehož zkušenosti se promítnou do každého detailu této soupravy a z vašich úderů se budou linout pouze výjimečné tóny a zvuky.

Klasické nebo elektrické bicí?

V první řadě se musíte rozmyslet, zda zvolit normální bubny nebo elektrikou bicí soupravu. Vše se totiž odvíjí nejenom od vašich potřeb a budoucího využití tohoto nástroje, ale také od prostoru, který je vám k dispozici nebo místě, kde budete hrát.

Zdroj: Kytary.cz

Elektrická bicí souprava je ideální volbou například do objektů, kde žijete ještě s dalšími rodinnými příslušníky nebo dokonce sousedy, jimž by mohl zvuk z bicích jednoduše vadit.

Za zmínku stojí například elektrické bicí YAMAHA DTX430K KIT, které se skládá ze všech podstatných modulů, jež vám v plné míře nahradí klasickou bicí soupravu. K dispozici navíc máte metronom, USB rozhraní, LCD displej, velký počet rejstříků, deset kitů, sluchátkový výstup a mnohé další.

Bicí souprava, která vám může přinést maximální uspokojení a stane se prostorově nenáročnou a tichou náhražkou klasických velkých bubnů.

Kvalitní výrobci bicích souprav

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv verzi bicí soupravy, určitě se zaměřujte na značky, jako je Ludwig, Premier, Pearl, Amati nebo výše zmiňovaná Yamaha.

Při jejich nákupu máte totiž jistotu, že neprohloupíte. Pořídíte si cenově dostupný hudební nástroj, s nímž se dají provádět nevídané kousky. Volba bicí soupravy je tedy především na vás samotných.