Kategorie studentských kláves je velmi zajímavá a vyhledávaná. Mezi přední výrobce klávesových hudebních nástrojů pro začínající hráče patří bezesporu Yamaha.

Konkrétně se jedná o modelovou řadu přenosných kláves PSR. Pokud bychom měli uvést konkrétní modely, byly by to zejména PSR E243, PSR E433, PSR E343 či novinka model Yamaha PSR E443.

Z této nabídky jsme vybrali model PSR E433, který se řadí mezi jeden z nejvyhledávanějších keyboardů pro začátečníky.

Školní model kláves Yamaha PSR E433 nabízí dynamickou klaviaturu s rozsahem 61 kláves. Dalším zajímavým údajem je 731 přirozeně znějících zvuků či funkce arpeggio.

Funkce arpeggio

Úkolem této funkce je, aby automaticky generovala fráze, které jsou závislé na zadaném tónu nebo akordu. Arpeggio je zdrojem okamžité inspirace. Nové modely kláves PSR Yamaha obsahují vylepšnou funkci (obsahuje například 150 vylepšených patternů), která umožňuje ještě snadnější hratelnost. Např. díky režimu Hold (držení) spolu s přiřazeným klávesovým rozsahem, získáte volnost pro hru oběma rukama., která je zdrojem okamžité inspirace, byla vylepšena pro snadnější hratelnost. Nový režim hold (držení) a přiřazený klávesový rozsah vám dává volnost pro hru oběma rukama.

psr-e433

Snadná výuka hry na klávesy

Studentské výukové klávesy Yamaha PSR E433 nabízí ideální řešení pro všechny hráče, kteří se chtějí naučit hru na klávesové nástroje. Mimo jiné obsahují i výukový systém Y.E.S. (Yamaha Education Suite), funkce typu  Listening (poslech), Timing (správné tempo), Waiting (správný tón) či Repeat & Learn (opakování) a v neposlední řadě i knihovnu akordů.

PSR E433 se řadí do kategorie školních modelů dynamických kláves. Navazuje na svého předchůdce, kterým byl velmi populární keyboard PSR E423.

Výukový systém Y.E.S.

Díky Y.E.S. jsou pro vás připraveny devítikrokové lekce pro kompletní podporu vašeho cvičení. Y.E.S. je vyspělá sada užitečných výukových funkcí, které jsou zabudovány přímo v hudebním nástroji. Právě to nabízí možnost, že se můžete začít učit hrát sami, nezávisle na tom, jaké máte schopnosti. Je to opravdu snadné. Zvolte si výuku krok za krokem pro levou ruku, pravou ruku a obě ruce a výukový systém Y.E.S. vám pomůže snadno nacvičit vaši oblíbenou skladbu nebo píseň.

I to je důvod, proč doporučujeme právě studentské klávesy PSR E433.

Hlavní přednosti nástroje

Jaké jsou další důvody, proč si pořídit právě tento model keyboardu? Pomoci vám může např. přehled těch nejdůležitějších vlastností a funkcí:

  • Funkce PATTERN pro vytváření vlastních groovů
  • Otočné ovladače pro přímé nastavování efektů v reálném čase
  • Kolečko ohýbání tónu (Pitch Bend)
  • 731 vysoce kvalitních zvuků, včetně super realistických zvuků kategorie Sweet! a Cool!
  • 186 různých stylů s hudbou z celého světa
  • 6-stopý sekvencer pro nahrávání 10 skladeb
  • Hudební databáze: 305 položek pro rychlé nastavení nástroje
  • 32 registračních pamětí (4 tlačítka x 8 bank)

Více informací o modelu PSR E433 získáte buď na stránkách výrobce – firmy Yamaha, nebo u svého prodejce hudebních nástrojů.