Důležitou částí sortimentu kamenných i internetových obchodů s hudebními nástroji jsou mimo jiné i digitální piana.

V dnešním článku se podíváme na to, jací výrobci se pohybují na trhu s tímto typem hudebních nástrojů. Konkrétně se zaměříme na pět značek – Yamaha, Roland, Kurzweil, Kawai a Casio.

Každá z firem má svá pro a proti. S tím souvisí i zájem ze strany hudebníků (ať už amatérských či profesionálních). Některému hudebníkovi vyhovují digitální piana Yamaha, jiný nedá dopustit na značku Casio. V tomto článku nechceme vyzdvihovat žádnou ze značek, ale spíše poukázat na to, jaké značky se na trhu nejčastěji objevují.

Digitální piana Yamaha

Nabídka digitálních pian Yamaha se dělí do několika podkategorií v závislosti na typu a modelových řadách. Ve většině případů se setkáte se čtyřmi skupinami Clavinova piana, Clavinova piana s doprovody, modelová řada Yamaha Arius a modelová řada Yamaha AvantGard. Svůj nástroj si zde může vybírat jak začínající hudebník, student hudební školy, tak i profesionální hráč.

Digitální piana Roland

Podobně jako tomu bylo u Yamahy, tak i digitální piana Roland jsou nabízena v několika modelových řadách. V současné době jsou hlavními „tahouny“ řady GrandPiano, DP, RP, F či HP. Roland rovněž nezapomíná na začínající hudebníky, příkladem je například digitální stage piano Roland F20 s doprovody.

Digitální piana Kurzweil

Své pevné zastoupení na trhu s digitálními piany má i Kurzweil. Navštívíte-li oficiální webovou prezentaci této značky, pak se můžete sami přesvědčit, jací světoví umělci využívají při svých vystoupeních právě digitální piana Kurzweil.

Digitální piana Kawai

Budete-li procházet nabídku hudebních obchodů, pak jistě narazíte i na značku Kawai. Jedná se o cenově dostupná digitální piana, která jsou v současné době nabízena v produktových řadách CA, CL a CN.

Digitální piana Casio

Posledním zástupcem, které zde chceme představit je Casio. Pod touto značku si mnozí představí kalkulačky, hodinky či levné keyboardy, se kterými jsme si „hráli“ jako děti. Ve skutečnosti tomu je ale zcela jinak. Digitální piana Casio nabízí výbornou kvalitu, navíc za skvělé ceny. Mezi nejznámější digitální piana Casio patří modelové řady CDP, Celviano a Privia. Digitální piana Casio jsou vhodná jak pro začínající, tak i pro pokročilé umělce.