Blíží se konec prázdnin a všude okolo nás se to hemží slogany „Zpátky do lavic“ atp. Je to trend, kterému se nevyhne žádné odvětví. S reklamou jsme se už asi naučili žít. Nejinak tomu je i v případě hudebních nástrojů. I zde je třeba upoutat pozornost potenciálních zákazníků a připomínat jim, jaké jsou možnosti, novinky na trhu atd. I my tedy přicházíme s trošku do mlýna.

Rádi bychom vám touto cestou doporučili tři skupiny hudebních nástrojů, které se hodí v případě, že plánujete pořídit vašemu synovi či dceři nový hudební nástroj pro jeho soukromou výuku, případně jako pomůcku do hudební školy.

Studentské klávesy

Prvním tipem jsou klávesové nástroje, přesněji řečeno studentské klávesy, tedy modely, které jsou určeny pro mírně pokročilé hráče (nejedná se přímo o klávesy pro začínající hudebníky, ikdyž ti nadanější si s některými z nich rovněž dokáží poradit).

I v této oblasti se „nejlépe orientují“ značky jako Yamaha, Ashton, Casio či Orla, které se zároveň řadí i mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější. Z konkrétních modelových řad to jsou např. Ashton AK či Yamaha PSR. Konkrétní typ je dán tím, jaká je aktuální situace na hudebním trhu.

Kytary pro mírně pokročilé hráče

Podobně jako klávesy, tak i kytary se řadí mezi velmi oblíbené hudební nástroje mezi nejmenšími a začínajícími hudebníky. Své o tom ví i výrobci, kteří se na tuto kategorii speciálně zaměřují a produkují kytary o menších velikostech tak, aby začínajícím hudebníkům co nejvíce ulehčili první kontakt s tímto hudebním nástrojem.

Dětské kytary rozhodně nesmí obsahovat nějaké složitosti, které by bránily jednoduché „obsluze“ hudebního nástroje. To by mohlo vést spíše k nechuti ze strany dítěte a tím i ztráty zájmu o hudbu jako takovou.

Podíváme-li se na nabídku kytar, pak zde dominují firmy (značky) jako Yamaha, Ashton, Fender, Ibanez, Gibson, DBZ Guitars, Daisy Rock atd.

Nezapomeňme na bicí

Třetím a zároveň i posledním tipem jsou samozřejmě dětské bicí soupravy. Vzpomeňte si na svá mladá léta. Jistě jste si několikrát přáli mít vlastní bicí soupravu a trochu si na ní zařádit… Dětské bicí sady se většinou prodávají v různých barevných kombinacích, aby lépe „sedly“ do stylu dítěte. Každé má přece svoji oblíbenou barvu, tak proč by měla mít jejich bicí nějakou jinou, že?