Každý si určitě alespoň občas poslechnete rádio, hudební televizní stanici nebo písničky na doporučení kamaráda. Mezi těmito skladbami se najdou i písničky přezpívané, jinak známé také jako cover písně. Proč lidé vydávají ty stejné písničky, které před nimi nahrál někdo jiný?

Cover verzí existuje celá řada a mohou se vyčlenit do několika skupin. Jedním z nejběžnějších typů coverů jsou písně, které dříve, zejména od sedmdesátých let dvacátého století, někdo složil, ale písně ani skupina, která píseň interpretovala, se výrazně neproslavily. A to i přesto, že by sklidily velký úspěch a mohly by bojovat o přední příčky hitparád. Proto tyto písně přezpívali zpěváci, kteří už v hudební branži mají své jméno a pomohli tak proslavit skvělé písně, které by jinak nikdo neznal. Tyto písně potom zařazují na svá hudební CD, která si potom můžete zakoupit třeba v internetovém obchodu FilmnaDVD.cz.

V posledních letech jsou z ne příliš jasných důvodů poměrně běžné remixované cover písně. Jejich podoba s originálem je výrazná, protože se většinou shoduje kompletní text i melodie původní písně. Čím se však od originálu liší, je tempo hudby a především jsou do ní přidány hudební taneční prvky, které někdy kompletně nahradí původní nástroje. Tyto covery nejsou příliš oblíbené, protože většinou platí, že originál je originál.

Naopak se může stát, že původní píseň postrádala jakýsi šmrnc a hudební producenti se těchto písní chopili, oslovili kvalitní interprety, kteří nepřetvořili originál, ale pouze mu dodali to, co mu scházelo. A tak se může stát, že přezpívaná píseň je lepší než originál. Novým trendem, jak se proslavit v hudební branži, nebo jak si alespoň vytvořit menší základnu fanoušků, je nahrát svůj zpěv doprovázen kytarou nebo pianem a nahrávku umístit na internet. Může to být pouze audio, ale video je mnohdy zajímavější a více upoutá pozornost. Nahrát lze populární singl ve svém podání nebo přímo vámi složené písně.